ویژگی های چای سیاه سی تی سی نیوشا

  • حاوی میزان بالایی از آنتی اکسیدان ها
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان
  •  دارای عطری طبیعی

چچای سیاه سی تی سی نیوشا

چای سیاه سی تی (C.T.C) و یا به اصطلاح کله مورچه ای به دلیل فرآوری خاص در مدت زمان کمتری دم کشیده و دارای رنگ و طعم بیشتری می باشد. چای سیاه عمدتا در ۲ کشور جهان تولید می شود. در تهیه این محصول از هیچگونه اسانس و عطر مصنوعی استفاده نگردیده است و مناسب کسانی است که نوشیدن چای با عطر طبیعی را به چای عطری ترجیح می دهند.  دلیل نامگذاری این نوع چای نیز به احتمال زیاد رنگ سیاه و گردی و کوچکی دانه های آن بوده که در بدو ورود به کشور و به نظر تاجران آن شبیه سر مورچه بوده است. به همین دلیل نیز برای شناسایی و تبادل کالایی این نام رابرآن نهاده اند.

کشورهای تولید کننده چای سیاه سی تی سی

هندوستان: این نوع چای به طعم دلنشین و گس و عطر و رنگ طبیعی مشهور است و از آن اصطلاحا به عنوان چای کلکته یا آسام یاد می شود. در واقع، مهمترین محل کشت و فرآوری چای در کشور هند، منطقه ای تحت عنوان “آسام” است.

سریلانکا: چای های این کشور از لحاظ رنگ و عطر نسبت به نمونه های مشابه برتری دارد و اصطلاحی که برای چای های به عمل آمده در سریلانکا به کار برده می شود، واژه “سیلان” است که از خصوصیات آن رنگ شفاف و طعم عمیق است. مصرف ایده آل آن پس از حدود ۱۵ دقیقه دم کشیدن می باشد. نوشیدن منظم چای سیلان خطر سرطان را کاهش می دهد چرا که دارای میزان بالایی از آنتی اکسیدان هاست. این آنتی اکسیدان ها جلوی اکسیدان هایی که به DNA ها صدمه وارد می کنند و آن ها را به سلول های سرطانی تبدیل می کنند را می گیرند.

کارایی

طعم

ترکیبات

نوع بسته بندی

وزن

تعداد در بسته

تولید کننده

نام انگلیسی

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چای سیاه سی تی سی نیوشا ۲۰ عددی”

Your email address will not be published. Required fields are marked

محصولات مرتبط

preloader